Poradnik

Jaki piec gazowy co wybrać do swojego domu?

Obecnie najekonomiczniejszym paliwem jest gaz. Kupując piec zasilany gazem, nie musimy martwić się właściwie o jego obsługę. Urządzeniem tego typu ogrzejemy wszystkie pomieszczenia oraz będziemy mogli korzystać z ciepłej wody. Dlatego nie jest to wcale dziwne, że już tyle Polaków zdecydowało się zakupić piec gazowy.

Dlaczego warto wybierać piece gazowe do co?

Zmiana instalacji grzewczej w naszym domu na piec gazowy może nie tylko zwiększyć nasz komfort użytkowania, lecz także przyczynić się do ochrony środowiska. Tradycyjne piece węglowe muszą być jak najszybciej wymienione, abyśmy mogli oddychać świeżym powietrzem. Wiele osób przekonało się już do zmiany sposobu ogrzewania i zamontowało piece co gazowe. Instalacja tego typu jest przede wszystkim efektywna, a same kotły cechują się wysoką sprawnością energetyczną wynoszącą czasami nawet 100% (w przypadku kotłów kondensacyjnych). Piece gazowe do co są również często wybierane z uwagi na łatwą obsługę, która wynika z pełnej automatyzacji. Dzięki temu żaden użytkownik nie musi poświęcać wiele czasu na obsługę swojego urządzenia. Tym samym czas, który wykorzystywalibyśmy na obsługę pieca węglowego, możemy przeznaczyć na inne aktywności. Warto także wspomnieć, że piece gazowe do co są ekologiczne, ponieważ nie emitują tyle zanieczyszczeń, jak urządzenia napędzane tradycyjnym węglem. 

Piece co gazowe – rodzaje

Omawiając piece gazowe do co należy wyróżnić piece ze względu na ich budowę. Biorąc pod uwagę takie kryterium, możemy wyróżnić piece stojące oraz wiszący. Piece stojące są zdecydowanie większe od tych wiszących. Dodatkowo dzielą się na piece jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Wybierając jednofunkcyjne, jeśli chcielibyśmy ogrzewać także wodę, należałoby zakupić dodatkowy zasobnik.

Ile kosztują piece gazowe do co?

Rynek pieców jest naprawdę szeroki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Piece gazowe do co są dostępne w różnych cenach, które są zależne od rodzaju urządzenia i jego mocy. Jednak można uśrednić, że piec co można zakupić już za 3000 zł, a najdroższe modele są warte 12000 zł.