
Gdzie zamontować pokojowy regulator temperatury?
Niezależnie od tego, jaki sterownik temperatury wybierzemy, warto przemyśleć, gdzie on będzie zlokalizowany. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ sterownik może być zakryty meblami przez co, dostęp do niego będzie utrudniony.
Dlaczego sterownik nie powinien być zamontowany w salonie?
Szukając kotła między innymi za pomocą spersonalizowanych słów kluczowych tj. kotły poznań, możemy w szybki sposób wybrać system grzania do swojego domu. Po zakupie na przykład kotła kondensacyjnego trzeba przemyśleć lokalizację sterownika temperatury. Pokojowy regulator temperatury powinien być zamontowany oczywiście we wnętrzu mieszkania, lecz wielu specjalistów odradza montażu w salonie. Ogrzanie centralnego pomieszczenia, jakim jest salon, w żaden sposób nie gwarantuje ogrzania pozostałych pomieszczeń. Jeżeli posiadamy w salonie użytkowy kominek pokoju, regulator temperatury nie będzie w żaden sposób przydatny. Jeżeli pokojowy regulator wyczuje ciepło, przez kominek może spowodować wyłączenie się urządzenia grzewczego. Z tego względu wyszukując kotły poznań, warto pomyśleć o sposobie montażu regulatora, który powinien znajdować się w pomieszczeniu najzimniejszym.
Bezprzewodowy pokojowy regulator temperatury
Na rynku producenci oferują regulatory bezprzewodowe. Jest to wydatek rzędu od 300 do 1000 zł, lecz wtedy nie interesują nas koszty związane z koniecznością montowania kabli. Warto także podkreślić, że taki pokojowy regulator temperatury można swobodnie przenosić, przez co ze spokojem możemy zdecydować, który pokój jest najzimniejszy.
O czym należy pamiętać, montując pokojowy regulator temperatury?
Montując pokojowy regulator temperatury najlepiej założyć go na wysokości ok. 160 cm na wewnętrznej ścianie budynku. Zanim zamontujemy regulator, upewnijmy się, że za chwilę w tej samej części nie pojawią się duże meble. W innym razie może dojść do zaburzeń cyrkulacji powietrza oraz nie będzie mógł zlokalizować promieni słonecznych. Pokojowego regulatora temperatury nie należy montować w bezpośredniej bliskości grzejnika, ponieważ spowoduje to wyłączenie urządzenia grzewczego.
Może Ci się spodobać

Piec dwufunkcyjny – pigułka wiedzy
26 września 2021
Stojące kotły gazowe czy wiszące kotły gazowe – które urządzenia wybrać?
3 września 2021